26 marca

Darmowe planery diety dla odchudzających się - do druku


Dieta... Pewnie już sprawdziłaś na sobie, metodą prób i błędów, że żadna dieta nie zda egzaminu bez dokładnego jej zaplanowania, rozpisania posiłków na każdy dzień. Ja sprawdziłam to tysiące razy 😅
Dlatego dzisiaj zaserwuję najładniejsze i najpraktyczniejsze planery, organizery, dzienniki dietetyczne, które pomogą w realizacji Twoich zamierzeń.


Jaki jest sens planowania posiłków?


Śmiem twierdzić, że prawie każda z nas była na jakiejś diecie. Odchudzającej, oczyszczającej, bezglutenowej... Testujemy coraz to nowsze plany żywieniowe, szukamy rozwiązania najlepszego dla siebie, ale bardzo często nasze dietetyczne starania idą na marne. 

Brak dobrego planu powoduje, że pierwszy dzień, w którym wypadło nam mnóstwo rzeczy i świat stanął na głowie, jest jednocześnie ostatnim dniem diety. W stresie jemy pierwszą lepszą rzecz, którą mamy pod ręką. 

Brak planu posiłków plus sklepy zamknięte w niedzielę to dobra wymówka, żeby zamówić kurczaka z KFC? Bardzo dobra 😉

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą planery. Oczywiście - planer nie zrobi za nas całej roboty, ale jest świetnym narzędziem wspierającym na drodze do sukcesu. 

Dziś spis darmowych plannerów/dzienników - przygotowaych właśnie pod kątem odchudzania. Nie są to kalendarze, nie znajdziesz tam dat, dzięki temu są uniwersalne - do wykorzystania zawsze i wszędzie. 

Planery są do samodzielnego wydruku bezpośrednio ze stron, których linki podaję lub po zapisaniu się do newslettera. Wszystkie zdjęcia i grafiki poniżej są własnością autorek planerów i pochodzą z ich witryn internetowych.

Mniej znaczy więcej - wybrałam dosłownie kilka, ale najlepszych planerów, od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Pozostałe, które można znaleźć w sieci są po prostu inną graficznie wersją tego samego tematu. Mam nadzieję, że mój wybór przypadnie Tobie do gustu. Jeśli masz swój planer lub znasz równie piękne i przydatne dzienniki diety, to koniecznie podziel się tym z nami w komentarzu. 

Zaczynamy!


Darmowe planery dietetyczne do wydrukowania


Tygodniowy planer diety z listą zakupów - POZYTYWNY PLANNajprostszy na świecie. Estetyczny i przejrzysty planer na tydzień. Każdy dzień ma 5 okienek - na 5 posiłków. Dużym plusem jest obszerna część na listę zakupów, przepisy czy notatki. Taki planer możesz nosić zawsze ze sobą, po prostu wrzucasz kartkę do swojego kalendarza. W razie nieplanowanych zakupów zawsze wiesz czego będziesz potrzebowała. Super wybór jeśli jesteś nowicujszką w planowaniu diety - planer Pozytywny PlanTygodniowe menu - TAKA BABKA


Odrobinę bardziej rozbudowana wersja poprzednego planera, która posiada wszystkie jego zalety. Jest tu miejsce na rozpisanie 4 posiłków dziennie, również lista zakupów i, co jest bardzo praktyczne, miejsce na spisanie inwentaryzacji lodówki. Dzięki temu jest szansa na wykorzystanie 100% zasobów spożywczych! Pobierz planer Taka BabkaPlaner DESIGN YOUR LIFE


Klasyka. Planery Design Yor Life można kupić w sklepie Aliny, ale udostępnia ona także darmowe pliki PDF, wśród których znajduje się tygodniowy jadłospis - minimalistyczny do sześcianu i wydawałoby się, że nie ma szału, ale cała sztuka polega na tym, że możesz wydrukować różne warianty planów tygodnia, miesiąca i zestawić je w pasujący Tobie sposób, tak aby stworzyć własny organizer diety. Dziennik diety MY PINK PLUM


Dziennik diety dla bardziej wymagających i skupulatnych. Oprócz rozpisania posiłków i ich godzin jest też miejsce na kaloryczność potraw oraz ilość wypijanej wody. W sam raz dla diet, gdzie ważna jest ilośc spożywanych kalorii. Dziennik obejmuje tydzień i jest w pięknej złotej kolorystyce.

Na blogu My Pink Plum znajdziesz również tabelę pomiarów do śledzenia efektów diety. Wszystko w ramach akcji autorki #ogarniamykilogramy. 
Projekt Łania - WILD ROCKSJakkolwiek brzmi nazwa "Projekt Łania" jest to zestaw PDF do druku, obejmujący plan diety i ćwiczeń, wyznaczenie celów, kontrolę efektów i nadzorowanie picia wody. 

Ten planer jest dobrym wyborem jeśli trochę brakuje Tobie samodyscypliny, potrzebujesz zmotywować się do działania i lubisz kompleksowe rozwiązania - chcesz nie tylko przejść na dietę, ale i zmienić styl życia. 

Wydrukuj ten planer zamiast zakupu kalendarza diety, w którym praktycznie znajdziesz to samo (rozwleczone do potrzeb wydawnictwa) oraz kilka głębokich życiowych myśli, w cenie minimum 39,99 zł 😃 Tutaj masz za darmo: Projekt Łania

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyć korzystała z kilku planerów jednocześnie, mieszała warianty lub stworzyła swój własny.

Mam nadzieję że znalazłaś coś dla siebie. Powodzenia w odchudzaniu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz