15 października

Pomysły na pracę w domu dla twórczych pisarzy

Bardzo często przy rozmowach o planach zawodowych, konieczności dorobienia do wypłaty, czy po prostu robienia "czegoś" kreatywnego słyszę od kobiet, że one to w sumie nie wiedzą czym mogłyby się zająć, nie mają żadego pomysłu i żadnych konkretnych zainteresowań. Jedyne co pokazują światu to kolejne selfie lub zdjęcie bobasa, jeśli mają akurat na stanie rodziny. Pocieszę Cię - każda z nas tak ma, na początku :) A na sobie i bobasie też można zarobić.


Od czegoś trzeba zacząć


Myśl, że ciekawym wyzwaniem jest praca bez szefa, na własny rachunek, towarzyszyła mi od dawna, ale znalezienie odpowiedniego zajęcia było trudne. Czytałam, szperałam w internecie, szukałam możliwości pracy, które odpowiadałyby moim kompetencjom i jak wiele kobiet zgubiłam się w natłoku tych możliwości. W końcu, drogą eliminacji, wybrałam szeroko pojęte doradztwo biznesowe. Ale to zajęcie nie było moim pierwszym wyborem. Blog Przedsiębiorcza Pani Domu też nie był pierwszym blogiem.

Nie ważne czy jesteś na urlopie macierzyńskim, studiujesz, czy pracujesz na etacie - jeśli myślisz o samodzielnej pracy, znalezieniu swojej drogi zawodowej pracując w domu, to na blogu Przedsiębiorcza Pani Domu znajdziesz pomysły, a ich lista będzie wciąż rosła, więc zaglądaj często. Część z wymienionych "zawodów" na pewno będzie miała swój własny post, bo są mega ciekawe i warte szerszego omówienia.

Na pierwszy ogień idą opcje dla osób z polotem językowym. Pisać każdy może... jeden lepiej, drugi gorzej - jasne, ale chodzi o to, żeby na tym zarobić. Im jesteś lepsza, tym zarobisz więcej.

Pomysły na pracę dla osób z lekkim piórem


Autor


Czy lubisz pisać? Wszyscy słyszeliśmy o najlepiej sprzedających się książkach, tysiące kobiet zarabiają na pisaniu w domu, ale wiele z nas boi się (wstydzi?) pokazać światu swoją twórczość. Możliwości są nieograniczone, a wydanie książki nie wymaga już pielgrzymek do wydawcy.  Za cenę wakacji w Marsa Alam wydasz książkę!

Co pisać? Książki dla dzieci, poradniki, powieści, kryminały, książki kucharskie... Możesz również skupić się na pisaniu artykułów tematycznych, felietonów.

Bloger


Prowadzenie bloga to niedrogi (i bardzo popularny) sposób na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w domu, pod warunkiem, że lubisz pisać. Tematyka bloga jest nieograniczona, a ilość możliwości zarobkowych naprawdę imponująca!

Przy okazji przeczytaj czy prowadząc bloga musisz zakładać firmę.

Copywriter


Czy łatwo operujesz słowami i tworzysz hasła? Copywriting to przede wszystkim pisanie reklam - proces wykorzystywania działających na wyobraźnię zwrotów, aby wypromować osobę, produkt, firmę, pomysł. Gdzie? W reklamach telewizyjnych, radiowych, czasopismach, gazetach, billboardach, ulotkach, witrynach internetowych i bezpośrednich korespondencjach. Tam, gdzie trzeba coś sprzedać, potrzebny jest copywriter.

Edytor


Gramatykę i ortografię masz w małym palcu? Od razu wyłapujesz błędy i beznadziejne konstrukcje słowne? Rzesze artystów literatów czekają na osobę, która doprowadzi do perfekcji ich arcydzieło! Nie zawsze konieczny będzie dyplom polonistyki.

Grant Writer 

(osoba pisząca wnioski o dotacje)

Czy masz doświadczenie w przygotowywaniu wniosków o udzielenie dotacji? Osoba pisząca wnioski o dotacje specjalizuje się w przedstawianiu argumetów, po przeczytaniu których jednostki posiadające środki nie będą miały wątpliwości, że Twoj wniosek jest jedyny najsłuszniejszy. Wbrew pozorom, nie jest to praca dla księgowej - ona ewentualnie przeliczy rentowność przedsięwzięcia. Za sukcesem wniosku stoi siła perswazji grant writera.

Pisarz


Czy lubisz pisać? Począwszy od blogów, biuletynów, artykułów i gazet, aż do przepisywania starodruków czy prac magisterskich. Spisywanie słowa mówionego ze szkoleń, konferencji, pisanie przemówień dla prezydenta 😇 Ludzie zawsze szukają pisarzy.
Sprawdź oferty w internecie, zobacz jak zaoferować swoje usługi pisemne.

Resume writer

(osoba pisząca życiorysy - CV)

Bez CV nie ma co się pokazywać na rynku pracy. A wielce poszukiwana jest umiejętność napisania krótkiej historii doświadczenia i umiejętności zawodowych danej osoby. Gdzie? Zarówno na własny rachunek - przez internet, jak i w agencjach pośrednictwa pracy.
Profesjonalne CV stworzy obraz, który pozwoli sprzedać osobę poszukującą pracy potencjalnemu pracodawcy. 


Twórca e-book 


Masz wiedzę w konkretnej dziedzinie? Jesteś ekspertem? Napisz e-booka i sprzedaj na blogu, stronie lub Allegro/Amazonie. Nie ma zwyciężcy w bitwie: pisanie e-booków a pisanie książek - każda forma ma swoich zwolenników. Pewne jest jedno - wielu twórców zaczynało właśnie od e-booków.

Zobacz pomysły dla dobrych organizatorów. 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz